Євросоюз: заборона на експорт лісу з України має бути знята

Zavarnik.biz

Роксолана Підласа, радник голови Мінекономрозвитку, поінформувала, що між Європейською комісією та Україною були проведені консультації відносно скасування заборони на вивезення круглого лісу. Відзначено, що зміст консультацій не розголошується за угодою обох сторін.

Роксолана Підласа заявила, що Україна передала Євросоюзу всю інформацію, яка була запрошена. Тепер Європейський союз може або припинити суперечку, або подати запит, згідно з яким буде створена арбітражна група, відповідно до статті 306 Угоди про асоціацію.

Нагадаємо, що у 2015 році парламент України затвердив законопроект, який ввів заборону на вивезення за кордон лісоматеріалів у необробленому стані, а саме з листопада 2015 – деревних порід, за винятком сосни. На деревні породи сосни була введена заборона з початку 2017. Консультації ЄС з нашою державою ведуться відносно того, що дані дії Верховної Ради України порушували пункти міжнародного договору. Про це свідчить Угода про асоціацію, а саме ст.35 – Обмеження експорту та імпорту.

Повідомляється, що утримання від здатних обмежити заходів у торговому плані було передбачено і на період дії меморандуму, який стосувався отримання від Європейського союзу – попередньої програми макрофінансової допомоги.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*