Росія готова поступитися Україні в транзиті газу в Європу

racurs.ua

Олександр Панкін, заступник Міністра закордонних справ РФ, повідомив одному з видань у своєму інтерв’ю, що Російська Федерація готова продовжити постачання газу у країни Європи через газопровід України.

Олександр Панкін відзначив, що транзит газу через Україну буде продовжений лише на тих умовах, які запропонує Росія. Але поки існує безліч елементів, на які Україна не може погодитися.

Заступник голови Міністерства закордонних справ зазначив, що контракт на транзит газу, який все ще дійсний, може бути продовжений. Але при цьому необхідно у нього внести деякі зміни, а сторону України це поки не влаштовує. За словами Панкіна, до наступного періоду переговорів, які пройдуть у травні, може помінятися позиція Києва, а також можливо відбудеться певний інституціональний та юридичний розвиток процесів.

Чиновник торкнувся у своєму інтерв’ю тему будівництва нового проекту російського газопроводу. Він зазначив, що якщо проекту будуть створюватися перешкоди з боку Європейського союзу для того, щоб чинити тиск на РФ для здійснення транзиту газу через українську територію, шляхом пред’явлення своїх умов, Російська Федерація не піддасться на подібний тиск. Подібні дії з боку ЄС можуть створити труднощі країнам Європи у питанні постачання газу, оскільки «Північний потік – 2» буде оточений перешкодами, а домовленості між Україною та Російською Федерацією можуть зайти у глухий кут.

Новий проект газопроводу буде прокладено по Балтійському морю, паралельно з уже активний «Північним потоком». Завершення будівництва планується на 2019 р, та саме у цьому році договір з Києвом, відносно транзиту через українську територію, закінчиться.

Раніше, країнами ЄС було підтримано рішення, яке стало компромісним, про те, що регулювати проект газопроводу «Північний потік – 2» буде не Брюссель, а Берлін.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*