“Нафтогаз” не сприймає кабальні умови Росії з транспортування газу

Vybor.news

Інформаційне агентство «РБК-Україна», посилаючись на профіль у соціальній мережі «Фейсбук» виконавчого директора вітчизняної компанії «Нафтогаз» Юрія Вітренка, інформує, що НАК «Нафтогаз» назвала неприйнятними умови укладення договорів щодо транспортування газу, які висунула Росія.

Вітренко підкреслив, що мова йде про ті умови, які припускають відновлення балансу у відносинах, а також відсутність зобов’язань за обсягами поставок з боку «Газпрому». Вітренко підкреслює, що баланс між українським та російським підприємствами вже був відновлений міжнародним арбітражем.

Водночас, підкреслюється, що «Нафтогаз» не має наміру відмовлятися від свого виграшу у справі проти «Газпрому», сума якого сягає 4,6 мільярда доларів. Також Вітренко наголосив, що транспортування газу через українську територію може здійснюватися на універсальних європейських умовах, але ніяк не на російських. Крім цього, «Нафтогаз» також може в міжнародному арбітражі відсудити ще близько десяти мільярдів доларів у «Газпрому» за відсутність транспортувань після 2019 року.

Необхідно нагадати, що до цього заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Панкін виступив із заявою, що транспортування газу через українські території може бути продовжено, але тільки на умовах РФ.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*