Україна не зможе екстрадувати капітана “Норду” через анексію Криму

joshkinkrab.info

Правоохоронці не можуть звернутися до російської сторони з вимогою видати їм втіклого капітана заарештованого сейнера «Норд», через те, що той перебуває на території анексованого півострова. Як пояснив заступник керівника Генпрокуратури Євген Єнін, таке звернення може бути помилково витлумачено в РФ як визнання анексії Криму.

Єнін додав, що Київ уже неодноразово стикався з аналогічною проблемою, однак, українськими правоохоронцями були придумані «невеликі військові хитрощі», деталі яких заступник Генерального прокурора розкрити не зміг.

Нагадаємо, що риболовецьке судно з керченським портом прописки було затримано співробітниками Держприкордонслужби в азовській акваторії. Заарештованим морякам інкримінувалося порушення порядку в’їзду і виїзду на анексовану територію. Екіпаж «Норду» залишав Україну декількома групами, в тому числі через обмін.

Капітан сейнера Володимир Горбенко, який перебував під слідством без взяття під варту, зник і пізніше з’явився на території Криму, пояснивши, що пройшов через пункти перетину на законних підставах. Його розповідь спростували українські правоохоронці, повідомивши, що Горбенко не міг перетнути адміністративний кордон з анексованим півостровом на законних підставах.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*