ЄСПЛ: Україна повинна компенсувати 4000 євро засудженому наркоторговцю

Eho.md

У прес-центрі Європейського суду з прав людини цього вівторка 12.02.19. розмістили інформацію відповідно до якої, в ході судового засідання було прийнято рішення зобов’язати владу України виплатити компенсацію громадянину, засудженому за наркоторгівлю, оскільки були порушені його права. Таким чином, влада повинна відшкодувати засудженому дві з половиною тисячі євро як моральну компенсацію, та ще півтори тисячі – за судові витрати.

Варто зазначити, що правоохоронці заарештували Василя Якубу в місті Кропивницький в ході проведення таємної операції. Як зазначає слідство, затриманий три раз продавав клієнту шприци, в яких перебував опіум. Влітку 2007 року наркоторговцю винесли вирок, відповідно до якого, його позбавили волі строком на вісім років. Основою для прийняття вироку стали відео, мічені банкноти, а також свідчення правоохоронця та свідків.

У прес-центрі зазначили, що в ході засідання суду, підсудний озвучив скарги, відповідно до яких, правоохоронці застосовували до нього силу. Однак у суді зазначили, що це був вимушений крок, оскільки зловмисник після затримання зробив спробу позбутися наркотичних засобів. Якуба також поскаржився, що у нього не було можливості допитати агента або ознайомитися з матеріалами справи. Копії матеріалів, які необхідні для скарги в ЄСПЛ, йому теж не надали.

Вже у 2015 році Якуба був звільнений з ув’язнення, однак до кінця того ж року його знову спіймали на продажу наркотиків та вже в наступному році суд виніс вирок про умовний термін. У минулому році Якуба втретє постав перед судом та все також за наркотики. На сьогодні розгляд кримінального провадження триває.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*