Громадяни України поповнюють польський Пенсійний фонд

www.gopoland.net.ua

Близько 1,5 мільйона українських громадян перераховують частину своїх коштів польському Пенсійному фонду.

Проаналізувавши звіт під назвою «Іноземці в системі соціального забезпечення Польщі», стало відомо, що у близько півтора мільйона українських громадян є рахунки в Польщі. На дані рахунки проводяться пенсійні відрахування.

Як свідчить статистика, найбільша кількість мігрантів Польщі це громадяни держав пострадянського простору, а не Європейського союзу. Лідерами у мігрантському питанні є Україна, Білорусь, Молдова, Росія, а держава-представник європейського простору це Румунія. Серед іноземців 68% від усієї кількості становлять чоловіки, віком від 20 до 49 років. Як показує статистика «ZUS» три з чотирьох іноземних громадян прибувають з України, а працюють в переважно у 3 воєводствах, серед них Сілезьке, Мазовецьке та Великопольське.

Керівництво Польщі повідомляє, що за останнє десятиліття кількість іммігрантів, які зареєструвалися у базі Пенсійного фонду, зросла у 10 разів. Якщо на момент 2008 року була наявна 65 тис іноземних осіб, то у 2018 відмітка зросла до 569,1 тис іноземців. Згідно з інформацією, основне зростання іноземців почалося з 2014 року. Дані «ZUS» свідчать про те, що трудові мігранти сплачують внески, страхового характеру, до Пенсійного фонду щомісяця, що становить сумарно 3 млрд злотих (790 млн доларів). Відзначається, що у середньому іноземні особи у Польщі заробляють близько 685 доларів на місяць.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*