На ексгумацію останків диктатора треба було дозвіл Святого Престолу

wallpapersafari.com

Філіп Дюпон, абат і головна духовна особа в бенедектинському монастирі, розташованому в Долині полеглих недалеко від столиці Іспанії, прокоментував питання перепоховання останків Франсіско Франко.

За словами Дюпона, в питанні ексгумації та перепохованні останків іспанського диктатора він буде підкорятися лише рішенням Римсько-католицької Церкви.

Ченці-бенедектінци є керуючими меморіальним комплексом, розташованому в Долині полеглих. Раніше іспанський уряд виступив з попередженням на адресу служителів монастиря, що в разі створення перешкод з їх боку в справі ексгумації останків Франко, в їх відношенні буде застосована низка юридичних заходів.

Уряд Іспанії підкреслив, що має право застосувати всі передбачені законом інструменти для того, щоб виконати приписи Верховного суду цієї країни.

Раніше держсекретар Ватикану П’єтро Паролін на зустрічі з членами іспанського уряду заявив, що Святий Престол не виступатиме проти запланованої Мадридом ексгумації.

Родичі диктатора тим часом повинні протягом двох тижнів прийняти рішення про місце нового поховання останків Франко. Представники іспанської влади підкреслили, що ексгумація буде проведена з дозволу родини диктатора або без цього дозволу, однак процедура буде проведена з наданими знаками поваги.

Франсіско Франко – диктатор (каудильйо) Іспанії з 1939 року по 1975 рік. Його правління почалося з Громадянської війни, в якій він як лідер націоналістичних сил здобув перемогу. У роки його правління була побудована Долина Полеглих – меморіальний комплекс і місце поховання багатьох тисяч «франкістів» і противників Франко по Громадянській війні, республіканців. При будівництві комплексу використовувалася праця іспанських політв’язнів.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*