США розповіли про долю вивезених Януковичем грошей

izvestia.kiev.ua

Виступаючи на слуханнях Гельсінської комісії, організованих при Конгресі Сполучених Штатів, екс-агент Федерального бюро розслідувань Керен Грінуей розповіла про кошти, які були виведені за кордон Віктором Януковичем після його втечі з України.

Відповідаючи на розпитування американських законодавців, колишній спецагент заявила, що жодного долара, вивезеного Януковичем за кордон, повернути в Україну не вдалося.

Грінуей зазначила, що зробила все можливе для повернення українцям цих грошей, і зазначила, що зберігається питання отримання та повернення певних грошових коштів. Робота в цьому напрямку триває, однак яка саме, екс-агент ФБР не змогла сказати з огляду на те, що вона перебуває у відставці.

Відзначаючи можливість знаходження і повернення Україні певної суми, колишня співробітниця ФБР підкреслила, що мова не йде про дев’ять мільярдів доларів. За її словами, «серце розбивається» від того, що над поверненням нашій країні вивезених грошей важко працювало багато людей.

Перераховуючи причини, які могли б пояснити безрезультативність пошуку та повернення грошей, вивезених Януковичем після втрати президентського крісла, Грінуей припустила, що пособники екс-президента враховували досвід екс-прем’єр-міністра Павла Лазаренка, який у підсумку став підсудним в США за відмивання грошей, і не стали переміщати грошові кошти безпосередньо в Сполучені Штати.

Другою причиною колишня співробітниця ФБР назвала швидке виведення цих грошей в готівкову форму для створення перешкод у заморожуванні засобів та їх приховування.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*