Експерт: необхідно скасувати військовий збір України як корупційний

Sprotyv.info

Спеціаліст у сфері економіки Віктор Скаршевський у своєму записі на сторінці в соцмережі «Фейсбук» піддав критиці військовий збір, який був оголошений для допомоги Збройним силам України.

Економіст нагадав, що спочатку військовий збір був введений як тимчасовий захід на період в п’ять місяців, діючи з серпня 2014 року, однак за три дні до закінчення дії він був продовжений постановою Верховної Ради. Повідомлялося, що військовий збір буде діяти до парламентського рішення про закінчення реформ у Збройних силах.

Підкресливши, що влада анонсувала появу військового збору аргументами про фінансування оборони та Збройних сил, економіст заявив, що цей збір не має відношення до армії та оборони, через те, що не є цільовим.

Відрахування у 1,5%, за словами Скаршевського, підвищило податковий тягар фізосіб, і при цьому не було прив’язане до витрат оборонного відомства. Доходи від військового збору надходили в так званий «бюджетний котел», розчиняючись в інших нарахуваннях, призначених для держбюджету.

Скаршевський зазначив, що вважає за необхідне скасування військового збору через те, що це відрахування не є цільовим. Підсумовуючи відрахування з військового збору, експерт прийшов до висновку, що громадяни віддали уряду 2 мільярди 300 мільйонів доларів, або 57 мільярдів гривень. Свої аргументи економіст доповнив графіком, дані для якого він взяв з Державної скарбничої служби України та Закону про державний бюджет за поточний рік.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*