Обмеження роботи кандидатів у президенти України з Держреєстром введені з-за війни з Росією

Informator.news

Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук виступила із заявою, в якому пояснила наявність обмежень по роботі з Держреєстром для претендентів на посаду голови держави. Вона наголосила, що обмеження з’явилися ще у 2015 році та пов’язані вони в першу чергу з російською агресією. При цьому, відповідальні політичні діячі повинні розуміти необхідність таких заходів.

Сліпачук підкреслює, що зараз на території нашої держави все ще йде війна, яка має безліч проявів, у тому числі й в інформаційній безпеці країни. Як тільки ситуація почне змінюватися, тоді ми зможемо пом’якшити політику щодо персональних даних українців. Також голова ЦВК підкреслила, що порядок надання електронних копій Держреєстру був затверджений ще в листопаді 2010 року.

У 2015 році до постанови ЦВК були внесені поправки, згідно з якими, політики можуть переглядати електронні копії лише в спеціальному приміщенні, що має необхідне автоматизоване робоче місце.

Голова Комісії також підкреслила, що з моменту початку функціонування Державного реєстру всього було видано двадцять копій бази даних партіям, п’ять копій – парламентським фракціям та ще чотирнадцять – кандидатам на посаду голови держави. При цьому, за весь цей час до ЦВК не надходило жодного звернення про невідповідність записів.

Нагадаємо, раніше кандидат на президентське крісло Гриценко звернувся до суду з позовом проти Центрвиборчкому. Приводом стало рішення комісії про те, що працювати з базою даних можна лише в спеціальному приміщенні в чітко встановлений час.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*