Генпрокурор розповів про законну та незаконну передвиборну агітацію

фото: nv.ua

Виступаючи на координаційній нараді голів правоохоронних структур, присвяченій майбутнім президентським виборам, Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що затримання політичних агітаторів допустимо, якщо вони не припинили свою діяльність без вихідних відомостей кандидата, або ж займаються підкупом виборців.

Генпрокурор пояснив, що всі кандидати в президенти на поточний момент пройшли реєстрацію, тому без вихідних даних неприпустима будь-яка інформаційна політична кампанія. У разі, якщо співробітники Нацполіції виявили таке порушення, вони повинні виписати адмінштраф на місці. Якщо це було проігноровано, то порушником повинна зайнятися спецгрупа, яка проведе затримання та доставку в райвідділ для подальших процесуальних дій.

Луценко підкреслив, що затримання можливе лише при нагоді, якщо особа не припинила порушувати закон. Він закликав не діяти, як на Сході країни, коли агітаторів везли в райвідділи в автозаках, і зазначив, що стаття 208 «не працює» для проведення процедури затримання.

Генеральний прокурор також заявив, що функціонування агітаційних наметів згідно поданої заявки та вихідних даних є законним, і нагадав, що на них не повинна заробляти місцева влада, що недавно було зафіксовано в Чернівцях.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*