Єпископ УПЦ МП звернувся до міжнародних організацій

фото: spzh.news

Віктор Коцаба, єпископ УПЦ Моспатріархату, поскаржився на дії української влади в міжнародні організації, звинувативши офіційний Київ в створенні «реальної загрози» релігійних зіткнень і масових порушеннях прав людини.

Скаргу єпископа УПЦ МП до Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Організації Об’єднаних Націй та Європейського Союзу цитує прес-служба релігійного об’єднання.

У заяві єпископа нагадується, що УПЦ МП є найбільшою релігійною громадою, що включає в себе понад дванадцять тисяч парафій. Культові споруди, що належать в Україні Московському патріархату, відвідують мільйони українців, які бажають миру своїй країні та люблять її.

Як вказує у своєму зверненні до міжнародних організацій Коцаба, священнослужителів з УПЦ МП примушують переходити в новостворену Православну церкву України, а парафіяни-одновірці Віктора Коцаби піддаються фізичному насильству.

Також єпископ піддав критиці зміни в українському законодавстві, згідно з якими релігійна організація «Українська православна церква Московського патріархату» повинна бути перейменована таким чином, щоб вказати в своєму новому найменуванні приналежність закордонному (російському) управлінського центру. Віктор Коцаба розцінив це як втручання держави в церковні внутрішні справи. Він також відкинув звинувачення на адресу УПЦ МП в заохоченні сепаратизму і пропаганді так званого «російського світу».

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*