Експерт оцінив ймовірні переговори Порошенко з США по долі ГТС

фото: tsn.ua

Політолог Михайло Погребинський дав коментар для засобів масової інформації щодо тверджень про те, що чинний голова держави може обміняти ГТС на американську підтримку для свого переобрання.

Експерт зазначив, що таке твердження схоже на правду, і що сам він обізнаний про факт подібних переговорів. Як пояснив Погребинський, ідея переговорів полягає в тому, що держава позбавляється від газотранспортної системи як активу, але при цьому зберігається певна частина російського газового транзиту.

За словами політолога, інтерес Сполучених Штатів полягає, крім бізнесу, в контролі через цей актив Європи, бо «труба» буде служити інструментом управління проблемами європейців, що залежать від газових поставок.

Погребинський додав, що єдиним варіантом для збереження газотранспортної системи є організація консорціуму, в який увійде Європейський Союз, Україна та представники РФ, але така ідея ніколи не знаходила підтримки в Києві.

Коментуючи підтримку Порошенко Вашингтоном, Погребинський зауважив, що чинний президент влаштовує Сполучені Штати, тому в Білому домі будуть готові «закрити очі» на певні підтасовки під час голосування, однак з певною встановленою в цих порушеннях межею.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*