Країна згадує Небесну сотню

фото: www.youtube.com

Двадцятого лютого Україна відзначає День пам’яті Героїв Небесної сотні. Указ про вшанування українців, які загинули на Евромайдані в Києві, був підписаний в лютому 2015 року чинним головою держави.

Нагадаємо, що протистояння між силовими та політичними органами влади з одного боку, та активістами, лідерами опозиції, простими громадянами з другого боку, досягло піку в лютому 2014 року. Сутички між сторонами протистояння зростали, і завершилися відкриттям снайперського вогню по протестуючих. Всього від стрільби снайперів, слідство за якими йде до сих пір, загинуло близько сотні людей.

Масові вбивства активістів Євромайдану не привели до перемоги силовиків – мобілізація противників Януковича стала ще активнішою не тільки в столиці, але й у областях. Згодом опозиції вдалося провести низку найважливіших голосувань у Верховній Раді, в той час як Віктор Янукович втік до РФ.

На сайті видання «Новое время» сьогодні з’явилася замітка журналіста, нардепа та одної з відомих персон періоду Євромайдану Мустафи Найєма, присвячена подіям 2014 року. За словами журналіста, якби опозиція погодилася на умови політичної капітуляції Віктора Януковича, то згодом він би розправився з учасниками протесту, влаштувавши масові репресії. Найєм зазначив, що Україна в такій ситуації очікувала б доля сьогоднішньої Білорусі.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*