У столиці відбулася презентація довідника суддів Майдану

фото: armexoil.cz

Роман Маселко, адвокат та активіст «Автомайдану», заявив, що більша частина суддів, які виносили рішення про арешт учасників Євромайдану, все ще займають свої посади. А чинна влада, у свою чергу, не збирається приймати будь-які дії для їх звільнення, оскільки прагне зберегти свій вплив на судову систему.

Учасники Майдану, а також юристи на короткій прес-конференції у столиці представили довідник, що містить дані про суддів, рішеннями яких були поміщені під варту активісти Євромайдану, та виносили рішення про заборону на проведення акцій.

Катерина Бутко, координатор проекту «PROSUD», повідомила, що представлені у довіднику особи були останньою ланкою режиму Віктора Януковича, який мав репресивний характер. Бутко поінформувала, що довідник, який містить інформацію про 337 суддів Майдану, на даний момент доступний тільки в електронному вигляді у режимі онлайн, але незабаром він буде готовий й у друкованому вигляді.

Адвокат Роман Маселко зазначив, що з 337 суддів 227 все ще здійснюють правосуддя, займаючи свої пости. За словами активіста, інструменти, які дозволяють здійснювати покарання та здійснювати звільнення даних осіб, існують. Але з усієї кількості лише 55 суддів були звільнені через порушення. Ще 42 людини пішли у відставку, зберігши усі свої права, а 13 – покинули свою посаду за власним бажанням. Таким чином, 227 все ще працюють, демонструючи відсутність будь-яких змін у судовій системі держави. Саме тому ніякого очищення судових структур не відбувається, а керівництво країни не збирається відбирати у себе можливість впливу на суддів.

На думку Романа Маселка, відповідальність за поточний стан справ лежить на Президентові України, Вищій раді правосуддя, а також Генпрокурорі.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*