Порошенко виступив з пропозицією до ООН позбавити РФ права вето

фото: 24tv.ua

Чинний голова України Петро Порошенко виступив з промовою до Генасамблеї ООН, у ході спецдебатів, темою яких була ситуація на українських територіях, що знаходяться під тимчасовою окупацією. Порошенко звернувся до присутніх з пропозицією про те, що варто подумати над питанням позбавлення Російської Федерації права вето, хоча б у тих питаннях, які стосуються російської агресії проти України.

Як зазначив Порошенко, Москву вже виключали у 1939 році з міжнародної організації «Ліга Націй» через агресивну поведінку, що було правильним рішенням. Голова України заявив, що, можливо, саме час почати процедуру позбавлення Російської Федерації права вето, у питаннях, які стосуються проявів агресії стосовно України. Тим самим Росія буде поставлена на місце. Президент додав, що РФ вдалося порушити усі можливі принципи та норми, які закладені в основу міжнародного права, в той момент, коли вона почала вдаватися до агресії військового характеру проти України. Таким чином, був порушений Статут ООН, який прописує, що члени Радбезу зобов’язані підтримувати мир та забезпечувати безпеку, замість того, щоб починати конфлікти в усьому світі.

Раніше повідомлялося, що у 2018 році делегація України змогла включити до порядку денного ООН на поточний рік пункт, який стосується територій України, що знаходяться під тимчасовою окупацією. Повідомляється, що перші спецдебати були проведені 20 лютого.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Валерiя Мезенова

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*