Комітет ВРУ рекомендує затвердити закон про заочне засудження

фото: informator.news

На сайті інформаційного управління Апарату ВР повідомляється, що один з комітетів Верховної ради, який відповідає за законодавче забезпечення правоохоронної діяльності, рекомендував парламенту ухвалити закон, що передбачає можливість заочного засудження.

Таким чином, документ пропонує взяти до уваги дві підстави для того, щоб оголосити в розшук підозрюваного. У першому випадку в розшук подають, коли невідомо місцезнаходження людини, а у другому – коли підозрюваний не приходить на виклик представників правоохоронних структур або суду. Відзначається, якщо підозрюваний не прийшов на виклики, то слідчий та суд можуть припускати, що він покинув територію держави або знаходиться на тимчасово непідконтрольних територіях.

Також закон передбачає можливість заочно обирати запобіжні заходи підозрюваному у вигляді взяття під варту в тому випадку, якщо є постанова про його розшук.

Водночас, документ передбачає й можливість проведення попереднього засідання суду без присутності підозрюваного, де проходитиме спеціальне досудове слідство.

Підкреслимо, що за підсумками обговорення даного законопроекту, комітет ВРУ визнав доречним рекомендувати парламенту затвердити даний проект, який передбачає занесення поправок до КПК України.

Україна Реалії – актуальні новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*