Останній день перейменування УПЦ призначений на 26 квітня

фото: censor.net.ua

Інформаційне агентство повідомляє, що Міністерство культури України призначило на 26 квітня останній день для перейменування Української Православної Церкви. Згідно з календарем цей день буде Страсною п’ятницею.

Як наголошується, у грудні минулого року парламент України прийняв закон, згідно з яким всі організації релігійного характеру, що знаходяться під керівництвом органів держави-агресора, зобов’язані внести зміни у свою назву. Таким чином, у найменуванні релігійної організації повинно бути присутнім ім’я материнської організації.

На думку парламентаріїв, Українська Православна Церква нині повинна мати назву «Російська Православна Церква в Україні». Але в УПЦ з цим не згодні, оскільки керівництва у Москві вони не мають, та цей факт не відзначений у статуті. Саме тому церква Митрополита Онуфрія не збирається перейменовуватися.

Олександр Бахов, голова Синодального юридичного відділу УПЦ, заявив на прес-конференції, що на даний момент будь-які законні підстави для зміни назви Української Православної Церкви особисто або наказом Мінкультури – відсутні. Було заявлено керівництвом держави, що ті релігійні організації, які не вчинять повторну реєстрацію, або ж не подадуть відповідні документи відносно зміни найменування, їх статут втратить свою силу у пункті, де йдеться про найменування організації. Але, як зазначив Бахов, діяльність не буде припинена, а церква і далі продовжить своє існування.

В Українській Православній Церкві також прокоментували міграцію парафій у Православну Церкву України. Та, попри те, що новостворена церква юридично зареєстрована була лише 30 січня, парафії здійснювали перехід під її керівництво ще з грудня минулого року, що ставить під сумнів той факт, куди саме вони переходили.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*