У Румунії озвучені умови визнання Православної церкви України

фото: nbnews.com.ua

Як повідомила прес-служба Румунської православної церкви, дана релігійна організація може визнати новостворену ПЦУ, якщо та гарантує для буковинських румуномовних парафій дотримання прав і свобод.

На сайті, який цитує заяву Румунської патріархії, підкреслюється, що для прийняття рішення на найближчому засіданні Синоду буде враховуватися чисельність православних румунських парафій, яких на поточний момент налічується сто двадцять сім. В основному вони зосереджені на північній частині Буковини і перебувають у віданні УПЦ Моспатріархату.

Також Румунська патріархія бажає отримати запевнення від держорганів і церковних структур України в письмовому вигляді про прояв поваги до ідентичності представників румунської діаспори в нашій країні. Виражається в Румунської православної церкві й зацікавленість в створенні румунського православного вікаріату, який може увійти до Православної церкви України і підтримувати в майбутньому спілкування з Румунським патріархатом.

Для свого підсумкового рішення Румунська православна церква повинна провести консультації з представниками діаспори, які висловлюють турботу про збереження мовної та етнічної ідентичності.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*