В Угорщині принизливо оцінили український освітній закон

фото: ukranews.com

Керівник адміністрації угорського голови уряду Гергей Гуйяш у своїй заяві дав різку оцінку закону про освіту в Україні. За словами Гуйяша, в Києві на сьогоднішній день засідає уряд, який порушує права національних меншин.

Голова адміністрації прем’єр-міністра Угорщини для аргументації своєї заяви послався на український освітній закон, назвавши його «напівфашистським». Гуйяш додав, що його країна продовжує працювати над змінами до законодавства.

Коментуючи поточні президентські перегони в нашій країні, високопоставлений угорський чиновник зазначив, що він сподівається на те, що його країна зможе «достукатися» до майбутньої адміністрації, бо з нинішньої Будапешт налагодити спілкування не зміг.

Нагадаємо, що раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зробив заяву, що його країна вважає неможливим прийти до домовленості з нинішнім керівництвом України.

Відносини між Києвом і Будапештом істотно погіршилися після скандалу на початку осені 2018 року, коли в Мережі з’явилося відео з угорського диппредставництва в Закарпатті. На кадрах таємної зйомки співробітник дипломатичного відомства вітає українських претендентів угорського паспорта, вислуховує від них «клятву вірності» Угорщині та попереджає, що повідомляти про їх друге громадянство українським органам влади не можна. Україна та Угорщина обмінялися гострими нотами протесту, обидві сторони також провели взаємну висилку високопоставлених дипломатів. На сьогодні Угорщина продовжує блокувати засідання в форматі «Україна – Північноатлантичний альянс».

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*