Почесний патріарх Філарет закликав відмовитися від богослужіння в Софійському соборі

akcenty.info

Колишній голова Української православної церкви Філарет у своєму профілі в соціальній мережі «Фейсбук» опублікував запис в якому інформує, що в столиці у Софійському соборі повинна пройти літургія, організована представниками греко-католицької церкви України. Однак сам Філарет висловив досить жорстку позицію з цього питання та звернувся із закликом відмовитися від даної ідеї.

 

Як зазначає патріарх, літургія, організована греко-католиками в Софійському соборі, який є православним центром, може призвести до дисбалансу в конфесійному діалозі. Він підкреслив, що стурбований намірами греко-католиків провести богослужіння в Софійському соборі, оскільки це може призвести до конфлікту з іншою конфесією – православними.

 

Екс-голова УПЦ зазначив, що, оскільки зараз в Україні триває війна за її територіальну цілісність, то церква повинна зберегти той мир та єдність, яка існує в українському суспільстві. Однак, існує ймовірність, що ситуація, що склалася може бути використана Російською Федерацією, для реалізації провокацій, які зашкодять народу України.

 

Таким чином, Філарет звернувся до предстоятеля Української Греко-Католицької церкви Святослава Шевчука із закликом скасувати заплановане богослужіння в православному соборі. Також підкреслимо, що користувачі соціальних мереж поставилися до даної звістки двояко.

 

Україна Реалії – актуальні новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*