В’ятрович: слідом за декомунізацією в Україні має пройти деколонізація

readtiger.com

Голова Українського інституту нацпам’яті Володимир В’ятрович в ході звіту про діяльність організації виступив із заявою, в якій зазначив, що в нашій державі слідом за декомунізацією повинні пройти процеси деколонізації. Під деколонізацією голова УІНП розуміє знищення пам’яті українців про спільне минуле з російськими народами.

 

Він зазначив, що політика декомунізації дозволила зняти перші верстви населення, в слідстві чого ми зіткнулися з тим, що під ними є ще російсько-імперські шари. На даний момент це чітко простежується на півдні нашої держави, а саме в таких областях, як Одеська, Миколаївська та Херсонська.

 

Також голова Інституту підкреслює, що зараз, на жаль, в нашій країні немає таких законів, які б зробили можливим очищення держави від «імперської спадщини». Однак, подібний проект закону має намір створити УІНП вже в поточному році.

 

Крім цього, В’ятрович підкреслив, що ліквідація монумента Суворову в одному зі столичних училищ стала яскравим прикладом деколонізації. Такі дії стали можливими лише завдяки наполегливій позиції керівництва освітнього закладу.

 

Україна Реалії – актуальні новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*