Прикарпатський університет отримав мільйонний грант від Польщі

Znak.if.ua

В Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника інформують, що польське міністерство інвестицій та розвитку виділило освітньому закладу грант, сума якого досягає одного мільйона п’ятдесяти трьох тисяч євро. Зазначені кошти були надані в ході програми Європейського союзу, що передбачає транскордонне співробітництво Польщі, Білорусі та України.

 

Грант був виділений на реалізацію проекту, що передбачає адаптацію колишньої обсерваторії під потреби високогірного рятувального центру. У підписанні угоди щодо гранту брали участь представники вищих освітніх установ, органів державної та місцевої влади, а також представники проекту як Польщі, так й України.

 

Прикарпатський університет запропонував концепцію, згідно з якою, повинен бути створений трансформер, що об’єднає роботу дослідницького центру та базу підготовки фахівців с пошуково-рятувальних операцій.

 

Голова освітньої установи Ігор Цепенда розповів, що виконати умови гранту вкрай непросто. Майже половина усіх виділених грошей піде лише на проведення ремонтних робіт приміщень, аби адаптувати їх під потреби рятувальних служб та наукового центру. Сам проект має реалізовуватися два роки, та в умовах високогір’я, де роботи можуть тривати лише впродовж трьох місяців за рік, в університеті є лише шість місяців.

 

Голова польського міністерства Рафал Балінській розповів, що у відомстві прийняли рішення про надання гранту ще у грудні минулого року, а зараз договір вже підписують сторони. Він підкреслив, що польська сторона зробить усе, аби якомога швидше втілити в життя цей проект.

 

Україна Реалії – актуальні новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*