Верховна Рада України готова визнати українську мову

crisis.in.ua

Як заявив Андрій Парубій, який обіймає посаду голови Верховної Ради, на двадцять восьме лютого планується у другому читанні розглянути законопроект, який отримав номер 5670 «д». Проекту закону покликаний забезпечити використання української мови як державної, реалізувавши її функціонування.

 

Заява спікера була зроблена на засіданні Погоджувальної парламентської ради. Парубій розповів, що Комітет ВР з питань культури займається розглядом «культурного блоку» законопроекту, що займе певний час.

 

Парубій зазначив, що документ містить понад двох з половиною тисяч поправок, тому розгляд може зайняти від трьох-чотирьох днів до одного тижня.

 

Спікер підкреслив, що початок розгляду законопроекту в четвер цього тижня має показати волю Верховної Ради.

 

Нагадаємо, що з 2012 року мовну сферу регулював «закон Колесніченка-Ківалова», які передбачав використання на офіційному рівні декількох мов в місцях компактного проживання нацменшин (більш як 10% населення). Ухвалення закону викликало різкі протести противників посилення впливу російської мови на Сході. В останній день лютого минулого року КСУ вирішив, що прийняття даного закону супроводжувалося порушеннями відповідної процедури.

 

Проект закону під номером 5670 «д» був прийнятий в першому читанні на початку жовтня минулого року.

 

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*