З-за історичних суперечностей Польща подала ноту протесту в МЗС України

fama.press

Інформаційне агентство «РБК-Україна», посилаючись на прес-секретаря посольства Польщі Єву Сувару, інформує, що в дипломатичному відомстві цієї країни висловили ноту протесту, адресовану зовнішньополітичному відомству України. Зазначається, що Польща готова до того, що обговорити наявні сперечання щодо історичних фактів з української стороною. У тому числі, мова йде й про злочини в Гуті Пеняцькій.

 

Як зазначає представник відомства, причина історичних розбіжностей криється в таблиці, яку встановили недалеко від пам’ятника жертвам. Сама інформаційна таблиця містить в собі неправдиві відомості про хід злочинів в 1944 році.

 

Також біля меморіалу міститься напис про українців, які загинули в населених пунктах, розташованих неподалік від Гути. У цьому написі сказано, що жителі сусідніх населених пунктів були замучені шовіністами з Польщі та радянськими партизанами.

 

Таким чином, польське дипломатичне відомство інформує в ноті про готовність своєї держави до обговорення історичних сперечань. У відомстві зазначили, що заяви української влади про наявність пам’ятних місць з такими текстами суперечить заявам керівництва України про політику добросусідських відносин з Польщею. Крім цього, посольство звернулося до Києва з вимогою роз’яснити обставини встановлення подібних пам’ятників та обґрунтувати їх законність.

 

Україна Реалії – актуальні новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Серафима Захаренко

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*