З кримінального Кодексу України зникне стаття, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення

politeka.net

Інтернет-видання «Українська правда» повідомляє, що Конституційний суд України визнав одну зі статей Кримінального кодексу неконституційною.

 

Йдеться про статтю 368-2 КК. Суть даного положення — це визначення запобіжного заходу для чиновництва за збагачення, яке має незаконні підстави. Як наголошується, дана стаття, згідно з кодексом, зобов’язує підозрюваного обґрунтувати законні підстави його стану. У той час як законодавство відповідально за доведення винності підозрюваного, тобто його звинувачення. Дане положення визнано неконституційним, оскільки стаття не відповідає принципам презумпції невинності, а також верховенства права.

 

Повідомляється, що у грудні 2017 року до судових органів надійшло 59 скарг депутатів на покарання за збагачення, що має незаконні обґрунтування. Інтереси парламентаріїв у суді представляв Павло Пинзеник, нардеп Верховної Ради України від політсили «Народний фронт». Згідно з інформацією про розклад Конституційного суду, засідання з цього приводу має пройти 26 лютого. Але поки прес-служба єдиного органу конституційної юрисдикції не повідомляє конкретної інформації до того часу, поки результати не будуть опубліковані.

 

Захист, який представляв нардепів у суді, також поки не коментує результати засідання. Але відомо, що рішення Конституційного суду буде оголошено 27 лютого.

 

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*