Втрата траншу МВФ і ризик для безвізу — підсумок рішення Конституційного Суду України

Ua.news

«Центр протидії корупції» попередив про наслідки рішення Конституційного суду відносно скасування статті, що передбачала відповідальність для чиновників за незаконне збагачення.

 

Головною загрозою для країни експерти назвали неотримання наступних траншів від Міжнародного валютного фонду, а також закриття кримінальних проваджень, які перебувають у віданні детективів Національного антикорупційного бюро.

 

У ЦПК прийшли до висновку, що без траншей МВФ держава зіткнеться зі значними проблемами в сегменті зовнішнього боргу, через те, що лише за поточний рік Україна повинна виплатити чотирнадцять мільярдів доларів США.

 

Також скасування відповідальності за доведене незаконне збагачення чиновника негативно вплине на систему електронних декларацій. «Центр протидії корупції» попередив, що чиновники відкрито декларуватимуть сумнівні доходи, не побоюючись покарання. Це стане причиною закриття близько сотні справ, над якими в даний час працюють детективи НАБУ.

 

Кримінальна відповідальність за виявлене незаконне збагачення чиновників була введена у 2014 році, як зобов’язання держави перед МВФ.

 

Побоювання висловила та Ганна Гопко, голова парламентського комітету у закордонних справах. За її словами, рішення КС ставить під сумнів режим безвізового повідомлення України з ЄС, через те, що протидія незаконному збагаченню чиновників було одним з головних умов з боку Брюсселя для візової лібералізації.

 

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*