Польща хоче знайти всіх загиблих поляків на території України

Kresykedzierzynkozle.pl

Прес-служба Міністерства закордонних справ Польщі інформує, що керівництво держави сподівається, що влада України надасть дозвіл на допуск польських фахівців для участі в ексгумаційних роботах у Гуті Пеняцькій, а також інших місцях, де можуть покоїтися останки польського народу.

Відомство повідомляє, що дану позицію висловив Анджей Дуда, голова Польщі, в продовження зустрічі з Петром Порошенком, чинним головою України. Дана зустріч пройшла у кінці 2017 року у місті Харків. Саме тоді Порошенко заявив, що необхідно досягти історичну правду між народами обох країн. Зовнішньополітичне відомство Польщі відзначило, що всі дослідження, які проводяться у рамках угод двостороннього характеру та спрямовані на досягнення істини, будуть підтримані керівництвом Польщі.

Раніше повідомлялося, що польське посольство в Україні висловило знак протесту українському МЗС через невдоволення табличкою, що містить неправдиву інформацію, яка була встановлена як данину пам’яті про те, що трапилося в Гуті Пеняцькій. Пізніше, Святослав Шеремета, секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, заявив, що керівництво країни збирається у 2019 році ініціювати роботи ексгумаційного характеру у Гуті Пеняцькій.

Мета даного заходу — підрахунок приблизного числа загиблих, а також у результаті роботи можна спростувати або підтвердити символічність польського пам’ятника у населеному пункті Гута Пеняцька.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*