НАБУ: ми автоматично закриваємо кримінальні справи про незаконне збагачення в Україні

Ua.news

Прес-служба Національного антикорупційного бюро України повідомляє, що, на думку правоохоронного органу, через прийняття Конституційним судом рішення про визнання неконституційності однієї зі статей Кримінального кодексу, нині, це відкриває можливості для чиновництва для подальших протиправних дій. Також в якійсь мірі дане рішення зняло відповідальність чиновників за хабарницькі злочини, які вони вчинили.

Бюро зазначає, що рішення КС спричинить до закриття всіх кримінальних справ, які стосуються збагачення, отриманого незаконним шляхом, а також справ, які на даний момент розглядаються у суді.

Бюро відзначило, що тепер факт мільйонних статків від невідомих джерел, юридично не є правопорушенням. НАБУ вважає, що дане рішення КС є політично мотивованим, а також таким, що суперечить зобов’язанням нашої держави перед Конвенцією Організації Об’єднаних Націй проти хабарництва, угодами з Євросоюзом та МВФ. У правоохоронному органі повідомляють, що їх службовці займалися розслідуваннями фактів збагачення, що має незаконне джерело отримання, на суму, яка становить близько 500 млн гривень. Дана сума є сукупною по 65 кримінальним діловодствам, а підозрювані у справах – це судді, парламентарії, прокурори, чинні та екс-керівники державних владних органів.

У повідомленні правоохоронного органу йдеться, що оновлення кримінальних справ про незаконне збагачення тепер стає неможливим, оскільки закон не має зворотної сили. Саме тому майно, яке було придбано на кошти з невідомим джерелом отримання, тепер стає законним. У Бюро заявляють, що рішення КС призвело до відкату назад у плані боротьби з хабарництвом, а також кроком вперед до реваншу старої системи.

Нагадаємо, що КС виніс рішення про те, що стаття про незаконне збагачення не відповідає принципам верховенства закону, а також презумпції невинності. Оскільки дана стаття покладає на підозрюваного обов’язок обґрунтування законності його стану.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*