«Нафтогаз» України виграв арбітраж щодо захоплених Росією кримських активів

kyiv.web2ua.com

Як повідомив на брифінгу для засобів масової інформації в столиці Андрій Коболєв, який очолює правління енергетичної компанії «Нафтогаз України», арбітраж в Гаазі виніс свій висновок за позовом проти Кремля. «Нафтогаз» судився з російською стороною за активами, які були захоплені на території анексованого Кримського півострова.

За його словами, рішення арбітражу в Гаазі є позитивним, додавши, що також трибуналом визнана власна юрисдикція в ході розгляду даної справи.

Сума збитків, понесених Україною в Криму та на чорноморському шельфі, за оцінкою голови правління «Нафтогазу» становить п’ять мільярдів доларів США.

Також Коболєв додав, що позивач зміг довести відповідальність Російської Федерації як держави за втрату «Нафтогазом» активів. Тепер РФ повинна відповісти за це компенсацією для української енергетичної компанії.

Раніше перемогу над Кремлем здобув в паризькому Арбітражному трибуналі «Ощадбанк». У листопаді минулого року була прийнято рішення стягнути з Москви 1 мільярд 300 мільйонів доларів США як збиток, який державний банк поніс внаслідок анексії Криму.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*