ЦВК України хоче дозволити підкуповувати виборців через судове рішення

24tv.ua

Прес-служба Центрвиборчкому повідомляє про те, що співробітники колегіального органу дали свій коментар відносно постанови т.зв. «легітимації підкупу виборців» на майбутніх виборах голови України.

Повідомляється, що мова йде про постанову, яка була прийнята 22 лютого цього року. Дана стаття закріплює пояснення відносно застосування положень ч.2 ст.65 законодавчого акту «Про вибори президента України».

Повідомляється, що співробітники виборчого штабу Анатолія Гриценка, лідера партії «Громадянська позиція» та кандидата на пост голови держави, заявили, що Центрвиборчком новою постановою надав можливість, як прямого, так і непрямого підкупу. Відзначено, що юрособи можуть здійснювати витрату грошей з виборчого фонду претендента на пост голови держави для заохочення осіб, завданням яких є агітація. Кошти будуть виступати компенсацією за проживання, проїзд, а також харчування. Як зазначається, до того як було прийнято постанову, подібне заохочення було прирівняне до підкупу. Виборчий штаб лідера політсили “Громадянська позиція” повідомляє, що нововведення сприяє безперешкодному залученню електорату до процесу агітації, уникнувши при цьому укладення низки договорів, таких як трудовий або цивільно-правовий. Також, юрособи завдяки цьому можуть не сплачувати внесок на державне соцстрахування, яке є загальнообов’язковим.

Колегіальний орган повідомив, що дана постанова була оскаржена у суді. Як показують результати, розглянутих 2-х справ судом першої інстанції та судом другої інстанції, що думки розійшлися. Тому що, один із судових органів визнав правомірною постанову, а інший – ні, точніше неправильною та незрозумілою.

Центрвиборчком заявив, що нині не можна говорити про незаконний характер постанови, оскільки ЦВК має намір оскаржити рішення, винесене судовим органом. Після всіх процедур остаточне рішення суду з цього приводу буде прийнято вищим судовим органом – Верховним Судом.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*