Батько Махно може бути перепохований на Україні

pokazuha.org

Прах військового та політичного діяча часів Української революції 1917-2021 років, лідера руху анархістів Нестора Махна може бути перепохований в Гуляйполі, де народився командувач Революційною повстанською армією України.

Про це повідомив Олександр Іщенко, голова Гуляйпільської РДА Запоріжжя. За його словами, необхідна для перепоховання останків Махно документація вже підготовлена. Раніше було проведено засідання міськради. У комплект документів входить і звернення родича Нестора Махна — троюрідний племінник найвідомішого українського анархіста дав свій дозвіл.

Іщенко додав, що проти повернення праху Махно на рідну землю виступила французька діаспора, що змусило розв’язувати питання на міжнародному рівні.

Глава Гуляйпільської райдержадміністрації назвав Нестора Махна «нашим брендом» та історичною персоною світового рівня. Об’єднана територіальна громада, за його словами, створила проекти туристичних маршрутів, пов’язаних з фігурою Махно та його діяльністю, що потребує фінансових вкладень. Прах Махно планується розмістити в музеї.

Нестор Махно народився в селі Гуляйполе, яке на той момент входило в «Катеринославську губернію» Російської Імперії. Свою політичну діяльність він почав ще до подій 1917 року. Для захисту рідної землі очолив Революційну повстанську армію, яка успішно протистояла в певні періоди бойових дій різним сторонам. Після низки поразок Махно змушений був податися на еміграцію та померти в Парижі в 1934 році, відчуваючи крайню потребу в грошах.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*