Росія відмовляється відшкодовувати Україні 8 мільярдів доларів

Akcenty.info

У Мін’юсті Росії повідомили, що, не зважаючи на винесений Гаазьким судом 1 березня позитивний вердикт за позовом від Нафтогазу, з даним рішенням вони не згодні, бо в цьому слуханні РФ не брала участь, і в арбітражі відсутня юрисдикція на можливість розгляду такого позову.

Крім цього в заяві йдеться про те, що Росія докладе всіх зусиль для того, щоб відстояти свої інтереси у зв’язку з прийнятим рішенням Гаазького суду. Нагадаємо, Нафтогаз звернувся з позовом проти Москви щодо втрачених активів в Криму, і його керівництво вважає, що сума відшкодування збитку становить 8 мільярдів доларів.

Раніше Гаазький суд вже задовольняв позови, подані Україною проти РФ. Наприклад, було винесено позитивний вердикт за позовом ПриватБанку, власником якого є Ігор Коломойський.

Відзначимо, що Третейський суд в Гаазі також присуджував Росії компенсувати збитки українським компаніям у зв’язку з анексією Криму. Суд визнав РФ винною в порушенні прав українських інвесторів. Нагадаємо, що це почалася з моменту підписання указу про приєднання Криму до Росії.

У вересні минулого року Київський апеляційний суд заарештував акції українських дочірніх відділень російських банків, що знаходяться на території країни. Після цього Росія завдала у відповідь «удар», подавши позов проти України в Стокгольмський суд з приводу вилучення активів.

У січні цього року Верховний суд дав «зелене світло» на вилучення майна російських банків в країні.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Соломія Франчук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*