В Україні може виникнути нова загроза для водопостачання

Dnepr.web2ua.com

Віце-президент «Укрводоконалекології» Ольга Бабій у своєму інтерв’ю повідомляє, що облрада Дніпропетровщини прийняла рішення приватизувати Аульську хлорпереливну станцію. Як відомо, про це регіональну владу попросило керівництво «Дніпроазоту». Варто зазначити, що це єдине підприємство в державі, що виготовляє рідкий хлор, який після використовують для очищення води.

Вона зазначила, що, якщо «Дніпроазот» приватизує Аульську станцію, то тоді він отримає монополію на хлор, за допомогою якого очищують воду для українських громадян. Експерт також нагадала, що у минулому році в державі виникла хлорна криза, через те, що зазначене підприємство зупинило виробництво хлору. За допомогою таких дій, «Дніпроазоту» все ж вдалося підвищити тарифи на рідкий хлор.

Бабій підкреслила, що наразі, відповідно до законів нашої держави, усіма контейнерами, що необхідні для переливу та перевозу хлору у незначній кількості володіє Аульська станція. Якщо ж «Дніпроазот» заволодіє цією станцією, то він сам буде диктувати ціну на виробництво перелив та перевезення рідкого хлору.

Також експерт додала, що коли в минулому році через зупинку роботи «Дніпроазота» в державі виникла важка ситуація з хлором, саме Аульська станція змогла налагодити імпорт продукту та встановити його розподіл по всій українській території. Проте, якщо станцію приватизують, можливості імпорту хлору в державі не буде.

Таким чином, Бабій звернулася із закликом до відповідних структур, аби ті не дозволили приватизувати Аульську станцію, оскільки вона повинна входити до державної чи комунальної власності.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*