ЄС планують скасувати «чорний список» країн з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму

Yastreblyansky.blogspot.com

Європейський парламент та Рада Європейського союзу мають намір блокувати список, складений Європейською комісією. Зазначимо, що до цього в Європейському союзі оновили перелік держав, які погано протидіють відмиванню коштів та спонсоруванню терористів.

Як зазначає видання, причинами подібного рішення стали претензії, які почали пред’являти дипломати, що представляють більш ніж 28 держав. Крім цього, джерела інформують, що Сполучені Штати та Саудівська Аравія тиснуть на держави, що входять в Європейський союз.

США одні з перших стали критикувати пропозицію Європейської Комісії, оскільки в розширений перелік увійшли низка територій, підконтрольних Вашингтону. Також повідомлялося, що країнам та територіям, що потрапили в список, не дали часу для оскарження цього рішення.

Представник ЄК з питань юриспруденції Віра Їоурова висловила жаль, оскільки Рада Євросоюзу не згодна з точкою зору її відомства, яке й займалося складанням списку. Представник єврокомісара Міна Андрєєва розповіла, що держави додавали до переліку за підсумками тривалих консультацій, які відбулися у 2018 році.

Прихильники цього переліку також висловлювали критику на адресу деяких держав, серед яких опинилася й Британія, за спроби викреслити з нього Саудівську Аравію. Водночас, британська влада відкидає подібні звинувачення та підкреслює, що Великобританія завжди була проти відмивання коштів. Водночас, видання повідомляло, що голова саудитів дійсно звертався до ЄК з проханням про перегляд рішення.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*