Дипломати США змогли об’єднатися в Єрусалимі

Arabnews.com

Державний департамент Сполучених Штатів анонсував об’єднання двох своїх дипломатичних представництв на території Держави Ізраїль.

З четвертого березня американське посольство в цій близькосхідній країні буде об’єднано з генконсульством. Таким чином реалізовано рішення, про яке Держсекретар Майк Помпео повідомив ще восени минулого року.

У повідомленні Держдепу, де коментується злиття двох диппредставництв в Ізраїлі, таке рішення пояснюється прагненням поліпшити ефективність і результативність спільних операцій і дипломатичних зусиль. У повідомленні зовнішньополітичного відомства підкреслюється, що політика Вашингтону щодо Західного берега річки Йордан, Сектора Газа та міста Єрусалима залишається незмінною.

Коментуючи питання ізраїльського суверенітету над Єрусалимом, Держдеп у своєму повідомленні зазначив, що це є предметом переговорів.

Нагадаємо, що в травні минулого року посольство США було перенесено до Єрусалима з Тель-Авіва. Таким чином чинний голова північноамериканської держави Дональд Трамп реалізував свою передвиборну обіцянку. Це викликало різкі протести палестинців, які обернулися заворушеннями та сутичками з ізраїльськими військовослужбовцями.

Держава Ізраїль вважає своєю столицею весь Єрусалим, що оскаржується палестинською стороною. Статус цього міста визнано серйозною проблемою для врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту та укладення угоди.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*