“Велика сімка” закликала владу України повернути статтю про протизаконне збагачення

Akcenty.info

У французькому представництві групи дипломатів з країн, що входять в «Велику сімку» інформують, що «G7» та Світовий банк висловили критику на адресу українського Конституційного суду. Такі дії обґрунтовуються тим, що суд ліквідував одну зі статей Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за протизаконне збагачення.

Як зазначається, ліквідація відповідної статті КК України є великою поразкою держави у сфері протидії корупції. На думку СБ та «G7», такі дії лише послаблюють діяльність всіх органів, які борються з цим явищем, серед яких й Вищий антикорупційний суд. Передбачалося, що після створення ВАС будуть винесені вироки по безлічі справ про незаконне збагачення.

Крім цього, такі дії відбилися й на можливостях НАБУ розслідувати випадки збагачення в колах вищих посадових осіб держави. Так, розслідування даного органу давали надію, що всі винні в незаконному збагаченні будуть відповідати перед законом.

Також зазначається, що у світі протизаконне збагачення не є новим злочином. Так, ще у 2010 році понад сорок держав ввели за нього кримінальну відповідальність. Крім цього, в останні роки країни все частіше додають пункт про протизаконне збагачення у свої Кримінальні кодекси.

Таким чином, обидві організації звертаються з закликом до влади України активізуватися й забезпечити функціонування ефективних механізмів, спрямованих на боротьбу з корупцією, в тому числі й з незаконним збагаченням.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*