Предстоятель ПЦУ: мені нема про що спілкуватися з патріархом Кирилом і митрополитом Онуфрієм

News.liga.net

В інтерв’ю для Інтернет-видання «Українська правда» Митрополит Епіфаній, який очолив новостворену Православну церкву України, скептично оцінив ймовірність прямого спілкування з головою РПЦ Кирилом або митрополитом УПЦ Моспатріархату Онуфрієм.

За словами Епіфанія, такі переговори він вважає «нереальними». Реальні процеси в церковному житті країни, на його думку, повинні стартувати «з низів» – українці мають висловитися, в якій церкві вони хочуть бути парафіянами.

Предстоятель ПЦУ відзначив, що в разі, якщо голова УПЦ МП опиниться без духівництва та своїх парафіян, це змусить його до переходу. Саме тому необхідно починати не з «верхів» УПЦ МП, через те, що Епіфанію відомі настрої Онуфрія і його керівника справами Антонія. Митрополит Київський і всієї України нагадав про спроби спілкування з ними до проведення Собору, однак інша сторона не продемонструвала пошук діалогу.

На уточнювальне питання про патріарха Кирила предстоятель ПЦУ зауважив, що діалог з ним неможливий через війну та відсутність діалогу УПЦ навіть з ієрархами Вселенського патріархату. Епіфаній порекомендував Кирилу змиритися з ситуацією та процесами в Україні, назвавши їх незворотними. Також голова Православної церкви України зазначив, що замість протидії з боку РПЦ, її представникам необхідно сісти за стіл переговорів і знайти взаєморозуміння з Фанаром.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*