У ЗМІ розкрито нові подробиці «оборонного» скандалу України

Gottstat.com

Нові деталі з подробиць скандальної справи вказали на передбачувану протиправну діяльність Павла Букіна, який обіймає посаду гендиректора держконцерну «Укроборонпром», і недавно зміщеного зі свого поста заступника секретаря Ради Нацбезпеки та оборони Олега Гладковського.

Журналісти з’ясували, що суть «схеми» полягала в закупівлі деяких моделей висотометрів, виготовлених у РФ. Було укладено контракт на 14 мільйонів 380 тисяч гривень, однак вже на кордоні була заявлена вартість в 11 мільйонів 850 тисяч гривень. Для розкрадання грошових коштів на закупівлю обладнання використовувалися дві компанії, які мають реєстрацію в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Автори журналістського розслідування вказують, що суть скандалу в закупівлі висотометрів полягає не в російському походженні цього обладнання, а у семикратній переплаті. Те, що імпортувалося нібито з Об’єднаних Арабських Еміратів за вартістю у дванадцять мільйонів гривень, насправді вилітало з цієї країни, маючи вартість дешевше в п’ять разів, стверджують журналісти. Саму ж країну-виробника — Російську Федерацію — вантаж залишав за вартістю, яка становила ще менше своєї «близькосхідної» ціни.

Також стверджується, що через тиждень після укладення контракту (серпень 2016 року) фірма «АН Сервіс» перерахувала співучасникам схеми аванс, що становить 80% від всієї суми, зазначеної в договорі. Саме цю суму авансу, яка авторами розслідування була названа «безпрецедентною», і розділили співучасники грошового розкрадання.

Чистий протиправний прибуток групи осіб, залучених в схему, ймовірно становить 300 тисяч доларів США.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*