У Белграді назвали умови визнання Косово

Cont.ws

Голова сербської держави Олександр Вучич заявив, що його країна може зважитися на визнання незалежності Косово, однак для цього необхідно в рамках цієї ймовірної угоди отримати щось значне натомість.

Вучич зазначив, що необхідно спочатку знайти компроміс в цьому питанні, оскільки визнання Сербією незалежності Косово неможливо, якщо інша сторона нічого не надасть натомість. Президент Сербії висловив упевненість, що європейські друзі балканської держави разом зі Сполученими Штатами, РФ і Китайською Народною Республікою зможуть досягти результатів.

Нагадаємо, раніше голова невизнаного Сербією Косово Хашим Тачі зробив заяву щодо врегулювання даного питання. За його словами, корекції кордону в невеликих масштабах між Белградом і Приштиною буде достатньо, щоб прийти до остаточної мирної угоди, яка буде прийнятна для Косова.

Нагадаємо, що Косово де-факто відокремилася від Югославії після активних бойових дій на території цієї сербської провінції. У 1998 році для придушення заворушень і збройного опору косовських албанців на територію Косово були введені югославські війська. Це призвело до втручання НАТО та масових бомбардувань Югославії.

Незалежність Косово була офіційно визнана значною кількістю країн у 2008 році та згодом. У Києві на сьогодні не визнають Косово незалежною державою.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*