МЗС України в Брюсселі обговорить перспективи використання ГТС України

Vybor.news

Прес-служба МЗС України повідомляє, що Олена Зеркаль, заступник голови зовнішньополітичного відомства, братиме участь у круглому столі, який буде присвячений темі постачання газу через Україну після закінчення поточного року. Даний захід пройде у столиці Бельгії – Брюсселі.

Офіційним формулюванням теми круглого столу є «Стокгольмський арбітраж та майбутнє транзиту газу територією України».

У Міністерстві закордонних справ зазначили, що прийняті у кінці 2017 та лютому 2018 року рішення Стокгольмського арбітражу, вплинули на зміну енергетичної карти Європи. А національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», змогла пройти шлях, в якому вона захистила енергетичну безпеку нашої держави.

Рішення Міжнародного арбітражного суду Стокгольма націлені на визначення юридичних властивостей контрактів, які будуть фіксувати постачання, а також транзит газу в Європейському просторі у близькій та середній перспективі.

У Міністерстві закордонних справ також повідомили, що у даному заході братимуть участь Карл Більдт, екс-глава МЗС Швеції, керівництво «Нафтогазу», Гендиректорату Єврокомісії «Енергетика», представники Держдепу Сполучених Штатів, Енергетичного Товариства та інші.

У процесі круглого столу та експертних дискусій планується обговорення багатьох питань, серед яких перспективи експлуатації ГТС України після закінчення поточного року, на тлі неготовності РФ до діалогу у рамках процесу трьох представників України, Євросоюзу, а також Російської Федерації.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*