ЦВК України виграла суд. Непрямий підкуп виборців — дозволений

Вчора під час засідання, Верховний суд постановив задовольнити апеляцію ЦВК щодо виплат агітаторам і визнав неправомірним лише один з абзаців пояснення, затвердженого Комісією.

Нагадаємо, кандидат на пост президента Анатолій Гриценко подав до суду на ЦВК, і Шостий апеляційний адміністративний суд задовольнив його позов про неправомірність постанови Комісії, де надавалися роз’яснення, що стосуються використання коштів виборчого фонду під час агітаційної діяльності. Наприклад, укладання неоплачуваних договорів, компенсація витрат на проїзд, розмови телефоном та інше.

znaj.ua

Пізніше ЦВК подала апеляцію, бо на її думку суд прийшов до помилкового висновку відносно того, що складання такого договору тягне за собою непрямий підкуп виборців. Верховний суд взяв до уваги доводи Комісії та анулював постанову апеляційного суду.

Руслан Чорнолуцький, що є представником Гриценко в ЦВК і суді, вважає рішення Верховного суду доказом залежності судової системи держави від влади і результатом тиску. На його думку, суд не навів правових аргументів, чи є право у ЦВК надавати роз’яснення про використання коштів фонду, не маючи на те повноважень. Крім іншого, він додав, що штаб Гриценка буде спостерігати за використанням коштів іншими кандидатами, але в рамках закону і з використанням роз’яснень ЦВК.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Оксана Бондар

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*