Щури-сапери — інновація у сфері розмінування

У Мозамбіку і Танзанії під егідою організації «АРОРО» діють школи для навчання по розмінуванню, в яких активно використовується на практиці унікальний метод, розроблений бельгійськими вченими, а саме — використання щурів-саперів.

Як відомо, для визначення мін існує металошукач, але він марний при використанні пластикових мін, працює повільно і малоефективний на пересіченій місцевості. Використання дресованих собак теж має мінуси. Щури більш вигідні в роботі: менше їдять, мала вага, не прив’язані до господаря, легко транспортуються, відсутній ризик підриву, не втрачають пильність при виявленні міни, швидко навчаються, довше працюють, швидко розмножуються.

Навчання щурів починається з 5 місяців. Спочатку вони повинні звикнути до людини й до роботи в денний час. Далі йде навчання професії: створюють ряд рефлекторних ланцюжків, потім відбувається практика в лабораторії та згодом на полігонах.

Look.com.ua

Існує два способи використання щурів-саперів. Відповідно до класичного методу, відбувається розмітка на ділянки, споруджується конструкція, яка дозволяє тварині працювати в межах цієї ділянки. При виявленні міни, щур сигналізує про це і в зазначеному місці ставиться прапорець. Після сапери працюють із зазначеними точками. Для безпеки можуть повторити процедуру з іншим щуром.

«Експрес-метод» знаходиться в стадії розробки, бо він більш складний і передбачає забір повітря та визначення по ньому щуром наявності молекул вибухівки. Якщо тварина зреагує, то після проводиться класична обробка місцевості.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Оксана Бондар

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*