Середньовічну гончарну майстерню знайшли під водою в Криму

Завідувач відділу підводної археології музею-заповідника «Херсонес Таврійський» Андрій Букатов повідомив у своєму інтерв’ю, що археологами були виявлені частини гончарної майстерні часів Середньовіччя. Місце, де була знайдена майстерня – це Карантинна бухта міста Севастополь.

Букатов повідомив, що дана майстерня займалася виробництвом однотипної, а також добре датованої посуди, а саме амфор VIII-IX століть нашої ери. На сьогодні, експертами були проведені попередні роботи відносно дослідження виявленого. Але, як повідомляється, дослідження ширшого та детального характеру можуть зайняти кілька років. Дані знахідки посприяють тому, що нині можна буде відстежити торгові шляхи часів Середньовіччя. Вчений повідомив, що у цій же бухті були виявлені частини виробів з браком, серед яких знаходилися злиплі горловини посуду, або амфори з деформаціями. Серед знайденого є і великі фрагменти, які становлять приблизно третину амфор, але більша частина є керамічним боєм.

3pulse.com

За словами фахівця, дані амфори, можливо, були посудом для вина на експорт. Вчений також зазначив, що, на його жаль, піч даної майстерні поки не виявлена.

Андрій Букатов додав, що подібні амфори мали поширення у період Середньовіччя по території всього Причорномор’я. Саме у цей час був пік масового виробництва, чому сприяли економічні процеси.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*