Названа невідома причина смерті Тараса Шевченка

Вчора Україна відзначала річницю від дня народження, а сьогодні річницю з дня смерті українського літературного світоча, поета й прозаїка, художника й етнографа Тараса Григоровича Шевченка.

Шевченківська поезія вважається важливим етапом становлення української літературної мови, розпочатого його попередниками. До Шевченка ставиться з повагою велика частина українців. Також ознайомлення з біографією та творчістю українського літературного діяча є обов’язковим у шкільній програмі.

Але все ж, велика частина українців або не знає, або не хоче знати про цікаві, хоча малоприємні моменти з життя свого улюбленця. Зокрема, на питання: «Що послужило причиною настільки ранньої смерті Шевченка?», відповідь або відсутня, або кажуть щось подібне: «Помер від душевних страждань за Неньку». Але насправді причиною смерті поета був асцит, викликаний цирозом печінки в результаті постійного зловживання алкоголем.

Відзначимо, що ставимося з великою повагою до творчості Тараса Григоровича Шевченка. Але викладені нижче факти з його біографії — задокументовані спогади сучасників.

Український етнограф Микола Білозерський у своїх спогадах згадував, що Шевченко часто навідувався в таверну та випивав з матросами, що часто закінчувалося п’яним бешкетом з лайкою та стуком кулаком по столу.

Український історик Феофан Лебединців був шанувальником таланту Кобзаря й з ентузіазмом йшов на зустріч із ним, де його спіткало глибоке розчарування — п’яний Шевченко лежав біля свого будинку.

ckp.in.ua

Не викорінилась пристрасть поета до алкоголю й під час заслання в Оренбурзькому краї. Російський офіцер Микола Новицький був свідком, як залишений під час полювання на господарстві Шевченко з козаком випили удвох 4 пляшки горілки.

Поет Яків Полонський завів знайомство з Шевченком вже після його повернення із заслання в 1858 році, коли той жив і працював при Імператорській Академії мистецтв. Полонський описує його побут так: овечий кожух на ліжку, штоф випитої горілки, безлад і сильний холод в кімнаті. При тому що сам Тарас Шевченко не виявляв ніякого бажання зробити умови більш комфортними.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Оксана Бондар

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*