Створені нанороботи, здатні потрапити в організм через шприц

Задум створення мікроскопічних роботів для постачання лікарських препаратів всередину живого організму не є новою. Такі роботи мають здатність працювати у важких умовах і можуть потрапити всередину організму за допомогою шприца.

Наприклад, група дослідників з Корнельського університету займаються розробкою нанороботів, які володіють довжиною в 70 мікрон, що прирівнюється до товщини людської волосини, та здатні за допомогою шприца опинитися в організмі. Для виготовлення мільйона подібних «творінь» буде потрібно всього лише одна кремнієва пластина, товщиною 10 сантиметрів.

Для удосконалення та створення експрес-методу виробництва знадобилося кілька років. Тепер же група вчених на чолі з професором Марком Міскіним здатна створювати мільйон крихітних роботів за кілька тижнів.

Матеріалом для виготовлення служать графен, платина, титан. Робот має чотири ноги, які можуть тримати вагу в 8 тисяч разів більше власної. До того ж товщина ніжки не більше 100 атомів.

Недоліком нанороботів є особливість живлення – від сонячної енергії, що служить перешкодою для проникнення всередину організму та доставки ліків безпосередньо до зосередження хвороби. Але вчені намагаються ліквідувати даний недолік і створити роботів з живленням від ультразвуку або магнітних полів. Крім іншого, планується додати різні датчики та контролери.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Оксана Бондар

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*