Новий вірус грипу може забрати життя мільярда людей

Вчені «Центру безпеки охорони здоров’я Джона Хопкінса», який знаходиться у Сполучених Штатах Америки, розробили ймовірний розвиток нового штаму гострого інфекційного захворювання дихальних шляхів (грип). Даний вірус може призвести до загибелі мільярдів людей.

Згідно з дослідженням, джерелом епідемії буде вірус грипу. Він, в свою чергу, схожий своєю патогенністю і вірулентністю на збудник атипової пневмонії. Вчені вважають, що за 2 роки епідемії, кількість постраждалих буде налічувати близько 150 млн осіб. Але у разі, якщо розробка вакцини, а також заходи спрямовані на стримування вірусу, будуть приречені на провал, постраждалих буде близько 900 млн.

У симуляції вірусу, за задумом вчених, він був розроблений біотерористами.

Дослідники стверджують, що через 30 днів після того, як проявиться нове інфекційне захворювання, через вірус парагрипу «Clade X», організації охорони здоров’я виявлять близько 400 випадків тих, хто захворів та близько 50 смертей. Згідно з симуляцією, епідемія повинна поширитися у Федеративній Республіці Німеччина, а також у Боліваріанській Республіці Венесуела.

Therichest.com

Перші 7 днів протікання хвороби будуть характеризуватися звичайними симптомами грипу, тобто кашлем, високою температурою тіла. Але далі буде вражений мозок, що призведе до коми.

Симуляція даної інфекції була проведена для того, щоб у разі реальної небезпеки, дії політиків, а також експертів у сфері медицини були ефективні. Але даний проект продемонстрував невтішні підсумки. За результатом 1 дня симуляції, що прирівнюється до 20 місяців епідемії, число загиблих склало 150 млн чоловік. На думку вчених, якщо вакцинація населення не буде проводитися, тоді можлива загибель близько 10% населення всього людства.

Дослідники надають порівнянню даний грип з вірусом SARS (пурпурна смерть). Цей вірус вразив близько 8 тис осіб протягом 2002-2003 р. Згідно з даними, 10% від числа тих, хто заразилися — загинули. Причиною подібної малої поширеності захворювання – це не заразність його на ранніх стадіях, тобто до того, як проявляться важкі симптоми. До цього часу хворі вже були доставлені у медустанови. Але вірус «Clade X» передається і до того, як симптоми виявляться.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*