На Закарпатті вводять новий вихідний день на честь 80-ї річниці Карпатської України

У Закарпатській області готуються відзначити урочисту дату, що вводиться вперше за історію регіону. Свято річниці створення Карпатської України, з моменту якої пройшло вісім десятиліть, буде відзначатися закарпатцями п’ятнадцятого березня.

Відповідне розпорядження підписав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. З нинішнього року дата п’ятнадцятого березня буде вихідним, а робочий день перенесуть з цієї п’ятниці до шостого квітня. Така рекомендація для підприємств, установ і різних організацій була вказана в документі керівника облдержадміністрації. Геннадій Москаль у своїй заяві зазначив, що у святкуванні візьме участь чинний глава держави та претендент на переобрання Петро Порошенко.

Нагадаємо, що сейм Карпатської України вісімдесят років тому проголосив незалежність новоствореної держави та прийняв Основний закон для неї. Вперше після припинення існування УНР і ЗУНР синьо-жовтий прапор було піднято як державний. Президентом держави був Августин Волошин.

Недовге існування Карпатської України було перервано окупацією її території угорськими військами. Згодом борці за свободу Закарпаття вели партизанську війну проти загарбників.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*