Рішення по скіфському золоту буде винесено Амстердамом 11 червня

Заступник голови Міністерства інформаційної політики України Еміне Джапарова поінформувала у своєму профілі у соціальній мережі «Фейсбук», що Амстердамський суд другої інстанції винесе свою ухвалу, з діловодства відносно повернення скіфського золота Україні. Дані експонати були запозичені з музеїв Кримського півострова на виставковий захід у Голландії до анексії Криму Російською Федерацією.

Сергій Пєтухов, заступник голови Міністерства юстиції, також повідомив у своєму профілі у соціальній мережі «Фейсбук» про передбачувану дату винесення Амстердамським судом другої інстанції постанови з діловодства стосовно кримських експонатів.

replyua.net

Раніше повідомлялося, що 11 березня Амстердамський судовий орган розпочав розгляд звернення відносно діловодства, яке стосується повернення в Україну колекції скіфського золота, відправленої на виставковий захід у Голландії. Це сталося до анексії Кримського півострова Російською Федерацією.

Повідомляється, що у кінці 2016 року Амстердамський окружний суд виніс постанову про те, що експонати з музеїв Кримського півострова повинні бути повернуті державі-власнику – Україні. Дана постанова була прийнята на підставі міжнародного договору спеціалізованої установи ООН з питань освіти, науки та культури – ЮНЕСКО. Документ закріплює право повернення за суверенною державою, яка надала експонати для тимчасової експозиції.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*