Пенсіонери ловлять Пенсійний фонд України на порушеннях, і піднімають собі пенсії

Українські пенсіонери виграють суди у Пенсійного фонду та вибивають собі підвищення пенсій через процедурні порушення останнього.

Так, наприклад, ПФУ запізнився з терміном подачі скарги в справі №2-16552/10 щодо перерахунку пенсії з прив’язкою до розміру новоприйнятої мінімальної зарплати в країні, не маючи на те поважних причин. Проте апеляційний суд пішов назустріч Пенсійному фонду та продовжив терміни подачі скарги. Таким чином, було відмовлено в підвищенні пенсії, тим самим скасовано рішення районного суду (Жовтневий суд Маріуполя), який задовольнив вимоги пенсіонера.

Hyser.com.ua

Але не ставши впадати у відчай, чоловік вирішив піти далі. Він написав заяву й до Верховного Суду України, й до Європейського суду з прав людини. У підсумку, за рішенням Великої палати Верховного Суду, в якому згадується юридичне порушення та надмірний формалізм при прийнятті судового рішення про продовження терміну апеляційного оскарження, повернули постанову районного суду на користь пенсіонера.

Адвокат Ростислав Кравець, старший партнер компанії «Кравець і партнери», прокоментував дану ситуацію. За його словами, юристи ПФУ звикли до вседозволеності та при продовженні скарги не спромоглися вписати поважні причини. Швидше за все, рішення так і залишилося б на користь ПФУ, якби не висновок ЄСПЛ. Подібних порушень держструктур в нашій країні безліч. Тому адвокат радить сперечатися до кінця.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Оксана Бондар

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*